Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Mayıs (68)      Nisan (89)      Mart (152)      Mart (152)

SAĞLIK HUKUKU BİBLİYOGRAFYASI ( Türkiyenin Sağlık Hukuku Birikimi )

SAĞLIK HUKUKU BİBLİYOGRAFYASI ( Türkiyenin Sağlık Hukuku Birikimi )Sayfa Sayısı
:  
233
Kitap Ölçüleri
:  
16x24
Basım Yılı
:  
2014
ISBN NO
:  
978-605-146-500-5

41,04 TL

Bu kitap, lisans ve yüksek lisans öğrencilerimin araştırma ihtiyacı ve talebini karşılama düşüncesinden doğdu. Aslında, pek çok uzmanlık alanının ilgiyle yöneldiği ve ülkemiz bakımından çok yeni bir konu olarak sağlık hukukunda araştırma yapan herkesin ortak bir ihtiyacı olduğu inancındayım.
Hukuk ve işletme biliminden tıbbın bütün branşlarına ve sağlık bilimlerinin tüm alt dallarına kadar çok farklı ve geniş bir skalada ilgi odağı olmuş bir konuda, ortak dil ve ortak kaynak oluşturmanın güçlüğü de ortadadır. Araştırma metodolojileri ve inceleme yöntemleri birbirinden oldukça farklılaşan bu uzmanlık gruplarının sağlık hukukuna yönelik birikimlerini topluca bir arada görmenin güçlüğü nedeniyle bu güne kadar böyle bir çalışma yapılmamış olsa gerektir.
Ayrıca sevinçle kaydetmeliyim ki, bu alanda yazılanlar ve yapılan yayınlar o kadar hızlı çoğalmaktadır ki, bu tür bir çalışmanın onlara yetişmesi için aylık bülten gibi baskı yapmasına ihtiyaç duyulabilecektir.
Her başlangıç gibi bu çalışmanın da ilk olmaktan kaynaklanan eksiklikleri, acemilikleri, ihmalleri olacaktır. Bunu peşinen kabul ediyorum. Zira konuya ilgili yazarların pek çoğunu tanımamış ve yazdıklarına ulaşamamış olabileceğimi biliyorum. Sağlık hukukuna ilgili araştırmacılar için bir başlangıç sayılması gereken bu yayından sonra, yani takke düşüp kel göründüğünde, eksikliklerimizi görme ve tamamlama imkanı bulabiliriz diye teselli buluyorum.