Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Ağustos (32)      Temmuz (128)      Haziran (105)      Mayıs (65)

Medeni Hukuk 1 Başlangıç Hükümleri Kişiler Hukuku-Aile Hukuku ( ALTIN SERİ )

Medeni Hukuk 1 Başlangıç Hükümleri Kişiler Hukuku-Aile Hukuku ( ALTIN SERİ )Sayfa Sayısı
:  
240
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2018
ISBN NO
:  
978-605-2180-13-6

19,90 TL  Hocasından notlar serisi içerisinde bulunan, Medeni Hukukun birinci kitabında Başlangıç Hükümleri, Kişiler Hukuku ve


Aile Hukuku yer almaktadır.


    Not formatında kaleme alınan bu eser mevzuat çerçevesinde çeşitli kaynaklardan esinlenerek hazırlanmıştır. Dağınık halde bulunan değerli bilgilerin toplu bir şekilde sunulması amaçlanmış ve bu vesileyle farklı farklı kaynaklardan okumaya çalışarak


oluşacak zaman kaybının önüne geçilmesi istenmiştir. Konu anlatımında çok fazla başlık atmaktan imtina edilmiş ve her konu için farazi olarak bir giriş-gelişme-sonuç meydana getirilmeye çalışılmıştır. Bu şekilde asıl konudan uzaklaşmamak ve konu üzerinde bir bütünlük oluşturulmaya gayret edilmiştir. Özellikle konu anlatımında öğrenimi kolaylaştıracak sade, anlaşılır, kolay bir dil tercih edilmiştir. Okuyucunun konuya çalışırken aklına takılabilecek muhtemel sorularına cevap verilmeye çalışılmış bu şekilde çeşitli ihtimalleri de göz önüne alarak eksiksiz bir eser meydana getirilmesi hedeflenmiştir.


    Her konunun sonuna çıkmış soruları ilave ederek konuları bir de soru üzerinde görülmesi sağlanmıştır. Böylece konuya çalışırken nereye ehemmiyet gösterilmesi gerektiğine dikkat çekilmiştir. Elinizdeki bu eserin, gerek fakülte sınavlarında gerekse mezuniyet sonrasında girilmesi amaçlanan Adli ve İdari Hakimlik sınavları ile KPSS ve diğer kurum sınavlarında yardımcı olması amaçlanmıştır. Her ne kadar not formatında tertip edilmiş olsa da eksiksiz olarak hazırlanmış olması ve kolay ulaşılabilir bilgiler içermesi dolayısıyla her türlü sınava yeterli düzeyde çalışma imkanı vermektedir.


 


    Bu eserin oluşturulmasındaki katkılarından dolayı, bir önceki eserimiz olan KONSENSUS adli kitabın hazırlanmasında olduğu gibi burada da maddi ve manevi desteğini asla esirgemeyen gerek tecrübesi gerekse bütün nezaketi ve naifliğiyle varlığını bütün çalışmalarımızda yanımızda hissettiğimiz değerli hocamız Prof. Dr. AHMET NOHUTÇU’ya teşekkürü bir borç bilirim. Keza bu eseri meydana getirirken her müşkülatta kendisinin engin hukuk bilgisine danışmaktan çekinmediğim ve bu noktada varlığını daima yanımda hissettiğim değerli hukukçu, kıymetli arkadaşım, adaşım OLCAY ASLAN kardeşime çok teşekkür ederim. Yine bu eserin kelime kelime, satır satır meydana getirilmesi aşamasında büyük bir sabır, nezaket ve gayret gösteren bütün SAVAŞ YAYINEVİ AİLESİNE teşekkür eder ve bu eseri temin edip çalışan sevgili okuyucularımıza azami derecede katkı sağlamasını temenni ederim.