Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Temmuz (15)      Haziran (85)      Mayıs (54)      Nisan (96)

Gümrük Vergileri

Gümrük VergileriSayfa Sayısı
:  
161
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2019
ISBN NO
:  
9789758396429

90,00 TLGümrük vergileri ile ilgili mevcut kaynaklar yetersizdir. Bu kaynaklar genellikle vergi tekniğini, sistematiğini dikkate almayan yalnızca mevzuat bilgisini aktaran kitaplardır ve çok sayıda "eksik ve hatalı bilgi" içermektedir. Diğer taraftan gümrük mevzuatının çok dinamik, sürekli değişen yapısı eserlerin güncelliğinin ve geçerliliğinin çok kısa sürede ortadan kalkmasına sebep olmaktadır. 


 


Bu kitapta ise bütüncül bir anlayış, kavramsal bir bakış açısı öne çıkarılmış "işin temel mantığı"  aktarılmaya çalışılmıştır. Yalnızca mevzuatın aktarılması yerine öze ilişkin bilgilere yer verilmiştir. Bu sebeple de kitabı isimlendirirken "Her gümrükçünün bilmesi gerekenler..." şeklinde bir isimlendirme yapmayı uygun gördük. Ayrıca bu kitapta başka kaynaklarda göremeyeceğiniz pek çok yeni ve değerli bilgiye ulaşacağınızı umuyorum. 


 


 


Bu kitap dış ticaret ve gümrük işlemleri ile ilgilenen herkes için temel başvuru kaynağı niteliğinde olması amacıyla hazırlanmıştır. Üniversitelerin dış ticaret ve maliye ile ilgili bölümlerinde yardımcı kaynak olarak kullanılabilir. Dış ticarete ve dış ticaret eğitimlerine olan ilginin giderek arttığı günümüzde bu eğitimler için de kitaptan faydalanılabilir. Diğer taraftan kitabın uzmanlık sınavına hazırlanan ticaret uzman yardımcıları ve görevde yükselme sınavlarına, gümrük müşavirlik ve müşavir yardımcılığı sınavlarına hazırlanan meslektaşlarım içinde faydalı olacağını düşünüyorum.