Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Eylül (174)      Ağustos (62)      Temmuz (101)      Haziran (122)

Software License Agreements

Software License AgreementsSayfa Sayısı
:  
186
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2020
ISBN NO
:  
9786053007920

48,00 TL


“Software License Agreements” yani Yazılım Lisans Sözleşmeleri isimli bu çalışma, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Fikri Mülkiyet Hakları, Teknoloji Politikaları ve İnovasyon Yönetimi Anabilim Dalı, Fikri Mülkiyet Hukuku (İngilizce) Bölümü Tezli Yüksek Lisans Programı kapsamında yüksek lisans tezi olarak hazırlanmıştır. Bu tezli yüksek lisans programı, Ankara Üniversitesi, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) ve Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) işbirliği ile düzenlenmiş olup dersler ve tez aşaması tamamen İngilizce olarak yürütülmüştür. Bu nedenle bu çalışma İngilizce dilinde hazırlanmıştır.


 


Bu çalışma, 17.12.2019 tarihinde değerli jüri üyeleri Doç. Dr. Hüseyin Can AKSOY, Dr. Öğr. Üyesi Zehra ÖZKAN ÜNER ve Dr. Öğr. Üyesi Selin ÖZDEN MERHACI önünde tarafımca savunularak oybirliği ile kabul edilmiştir. Yüksek lisans tezimin kabulü ile bu prestijli yüksek lisans programının da ilk mezunlarından biri olmak mutluluk ve gurur verici olmuştur.


 


 


Çalışmanın konusu olan yazılım lisans sözleşmeleri, fikri mülkiyet hukuku çerçevesinde ve özellikle uygulamadaki türleri ekseninde pek değinilmemiş bir konu olarak kalmıştır. Bu nedenle bu çalışmada, yazılım lisans sözleşmelerinin kavramsal boyutu, hukuki niteliği, geçerliliği, bu sözleşmeler ile tanınan haklar ve uygulamadaki türleri, özellikle özgür ve açık kaynak yazılım lisans sözleşmesi türleri, dâhil edilerek ele alınmıştır. Böylelikle doktrinde var olan yazılım lisans sözleşmesi ile ilgili akademik tartışmalara, yazılım lisansı ile ortaya çıkan yeni kavramlar ve yazılım lisansı türleri de ele alınarak katkı sunulması hedeflenmiştir.