Vedat Kitapçılık
Kargo Gönderim Saatleri;
Hafta İçi Saat 16:00 'ya kadar
Cumartesi Saat 11:00 'e kadar
Kartlarına Taksit
Seçeneklerimiz Vardır!
Banka Hesap Bilgilerimiz
Destek
HATTI
0212
240 12 54
240 12 58
Favori
Listenizde
Ürün Yok!
Sepetinizde
Ürün Yok!
Yeni Çıkan Yayınlar:      Temmuz (14)      Haziran (105)      Mayıs (68)      Nisan (89)

Avukatlık Sözleşmesi,Avukatlık Ücreti ve Vekalet Ücreti ( Güncel Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay Kararları Işığında )

Avukatlık Sözleşmesi,Avukatlık Ücreti ve Vekalet Ücreti ( Güncel Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay Kararları Işığında )Sayfa Sayısı
:  
1344
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2018
ISBN NO
:  
978-975-02-4760-6

315,00 TLİşsahibi ile avukat arasında avukatlık sözleşmesi çerçevesinde işsahibinin en temel borcu avukatlık ücretini ödemek, avukatın en temel borcu ise üstlenmiş olduğu işi yerine getirmektir. Avukatlık ücreti iki şekilde karşımıza çıkar. Birincisi, işsahibi ile vekili avukat arasında kararlaştırılan avukatlık ücreti, diğeri davayı kazanan taraf lehine hüküm altına alınan fakat avukatın hakkı olan vekâlet ücretidir.


 


Bu eserde ek olarak avukatlık ücret sözleşmelerine, istifa ve azilname örneklerine, ihtarnameye, dava dilekçelerine, tensip tutanaklarına, cevap dilekçelerine, ön inceleme tutanaklarına, bilirkişi raporlarına, gerekçeli mahkeme kararlarına, istinaf ve temyiz dilekçelerine yer verilmiştir.


 


Bu eser içtihat ağırlıklı bir çalışmadır. Bu eseri hazırlamamızdaki amaç, ilgili kişilerin Bölge Adliye Mahkemesi, Yargıtay'ın ilgili daire kararları ile Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun son yıllarda vermiş olduğu yeni kararlara kolay ulaşmalarını sağlamaktır. 


 


Konu Başlıkları


Avukatlık Sözleşmesinin Hukuki Niteliği


Avukatlık Sözleşmesinin Tarafları


Tarafların Hakları


Tarafların Yükümlülükleri


Avukata Yapılan Tebligat


Avukatlık Ücreti


Vekâlet Ücreti


Avukatlık Sözleşmesinin Sona Ermesi


Avukatın Hukuki Ve Disiplin Sorumluluğu


Kanun Yolları


 


Kararlar